Ministar Lučić posjetio Istočni Stari Grad i održao sastanak sa načelnikom Gašanovićem

Danas je načelnik opštine Istočni Stari Grad Bojo Gašanović na Hreši ugostio ministra za ljudska prava i izbjeglice Bosne i Hercegovine Miloša Lučića, sa kojim je održao sastanak, prilikom kojeg su razgovarali o dosadašnjoj saradnji Opštine Istočni Stari Grad i Ministarstva, ali i planovima za buduću saradnju i nastavak dobre poslovne prakse .

“Zahvaljujem se ministru Lučiću koji je odvojio vrijeme da posjeti opštinu Istočni Stari Grad i da sasluša probleme sa kojima se suočavama u oblasti infrastrukture u povratničkim naseljima i probleme koje ima raseljeno stanovništvo u Istočnom Starom Gradu“, rekao je Gašanović.Načelnik je istakao da je mnogo učinjeno do sada na smješataju raseljenih lica, ali i u oblasti infrastrukture tamo gdje stanuju povratinici, kao i u svim drugim oblastima u skladu sa mogućnostima opštine Istočni Stari Grad.

„Danas sam upoznao ministra sa onim što mi trenutno radimo i šta bi bilo potrebno da Ministarstvo za ljudska prava i izbjeglice, koliko je u njegovoj moći, pomogne našoj lokalnoj zajednici i da zajedno realizujemo određene projekte. Ono što bi nam najviše značilo je pomoć pri realizaciji saniranja puta Hreša- Gornje Biosko, gdje stanuje između 40 i 50 povratnika ili da riješimo vodosnabdjevanje Hreše, odnosno rezervoara za pitku vodu sa kojeg se snabdjevaju sva povratnička naselja na mjesnoj zajednici Hreša“, dodao je načelnik.

Ministar Lučić je sa načelnikom analizirao probleme sa kojima se susreće ova opština, a to je problem sa pristupnim putem i razvoj vodovodne mreže oko kojih su se složili da su  najvažniji za povratnike.

„Ministarstvo za ljudska prava i izbjeglice u prethodnom periodu je pomagalo ovoj opštini kroz projekte iz oblasti infrastrukture i elektrifikacije, a takođe u narednom periodu će biti raspisani javni pozivi, gdje očekujemo prijavu opštine Istočni Stari Grad i očekujem da istaknuti  problemi ove lokalne zajednice kroz projekte budu rješeni, a svakako da će dobra saradnja biti nastavljena u budućnosti”, rekao je Lučić.