POLOŽENI VIJENCI I ODATA POČAST POGINULIM BORCIMA NA SPOMEN OBILJEŽJU NA HREŠI

Polaganjem vijenaca na Spomen-obilježju srpskim borcima iz Odbrambeno-otadžbinskog rata na Hreši počelo je obilježavanje Dana i krsne slave opštine – Svetog velikomučenika Pantelejmona.
Vijence na spomenik položili su načelnik opštine Istočni Stari Grad Bojo Gašanović,predsjednik SO Istočni Stari Grad Stevan Sanda, delegacije boračkih organizacija proisteklih iz Odbrambeno-otadžbinskog rata, delegacija Opštinskog odbora SNSD-a, kao i opštinska delegacije Udrženja penzionera.
Predsjednik regionalnig odbora BORS-a Sarajevsko-romanijske regije Željko Lalić rekao je da su borci iz opštine Istočni Stari Grad dali ogroman doprinos odbrani cijele Sarajevsko-romanijske regije.
-Poznato je kolika je linija fronta bila i kolike neprijateljske snage su imali. Neprijatelj je bio brojniji sedam puta, ali borci Istočnog Starog Grada nisu ni pedalj popustili, jer da jesu Republike Srpske danas ne bi bilo, bar ne onakve kakva je danas – rekao je Lalić.
On je zahvalio rukovodstvu opštine, jer vodi računa o biračkoj populaciji.