OPŠTINA ISTOČNI STARI GRAD LJUBIČASTOM SVJETLOŠĆU PODRŽALA DAN PRIJEVREMENO ROĐENIH BEBA

Danas se obilježava Međunarodni dan prijevremeno rođenih beba.
Od 2011. godine, ovaj dan je uvršten u kalendar Svjetske zdravstvene organizacije (WHO) kao dan podizanja svijesti o svim izazovima sa kojima se susreću prijevremeno rođene bebe, o informisanju o jednostavnim, a djelotvornim rješenjima i o saosjećanju za članove porodice prijevremeno rođenih beba.
Cilj obilježavanja ovog dana svakako je podizanje svijesti o prijevremenom rođenju beba.
Upravo njima u čast, uz različite događaje, mogu se vidjeti mjesta obojena u ljubičastu svjetlost širom svijeta, a ove godine je svoj doprinos dala i Opština Istočni Stari Grad.
Na inicijativu Udruženja roditelja prijevremeno rođene djece u Republici Srpskoj “Mrvice” da se neke od institucija osvjetle u ljubičasto, rukovodstvo opštine na čelu sa načelnikom Gašanovićem je pružilo podršku podizanju svijesti i obilježavanju ovog datuma značajnog za sve bebe koje su prijevremeno rođene.

ЈОШ ВИЈЕСТИ