NAČELNIК GAŠANOVIĆ POTPISAO SPORAZUM O BESPLATNOM SКIJANJU NA JAHORINI

Načelnik Istočnog Starog Grada Bojo Gašanović potpisao je u ime opštine “Sporazum o besplatnom skijanju”, kojim su obuhvaćena i djeca iz Istočnog Starog Grada.
Sporazum je sa predstavnicima šest gradskih opština potpisao direktor Olimpijskog centra „Jahorina“ Dejan Ljevnaić u prisustvu premijera Republike Srpske Radovana Viškovića i gradonačelnika Istočnog Sarajeva Nenada Vukovića.
U ime lokalnih zajednica sporazum su potpisali načelnici opština kojim se Ljevnaić zahvalio kao i gradonačelniku Istočnog Sarajeva jer je ovo zajednički projekat kao i direktorima turističkih organizacija Jahorina i Pale.
Premijer Republike Srpske Radovan Višković rekao je da Vlada Republike Srpske podržava ovakve akcije i projekte Olimpijskog centra Jahorina i u skladu sa će finansirati prevoz djece sa po 10.000 КM po opštini.
Načelnik Bojo Gašanović zahvalio je premijeru Viškoviću koji je obećao sredstva za prevoz djece na olimpijsku planinu, ističući da to mnogo znači ovoj opštini.