петак, септембар 20

ПОЛОЖЕНИ ВИЈЕНЦИ И ОДАТА ПОЧАСТ ПОГИНУЛИМ БОРЦИМА НА СПОМЕН ОБИЉЕЖЈУ НА ХРЕШИ

Полагањем вијенаца на Спомен-обиљежју српским борцима из Одбрамбено-отаџбинског рата на Хреши почело је обиљежавање Дана и крсне славе општине – Светог великомученика Пантелејмона.
Вијенце на споменик положили су начелник општине Источни Стари Град Бојо Гашановић,предсједник СО Источни Стари Град Стеван Санда, делегације борачких организација проистеклих из Одбрамбено-отаџбинског рата, делегација Општинског одбора СНСД-а, као и општинска делегације Удржења пензионера.
Предсједник регионалниг одбора БОРС-а Сарајевско-романијске регије Жељко Лалић рекао је да су борци из општине Источни Стари Град дали огроман допринос одбрани цијеле Сарајевско-романијске регије.
-Познато је колика је линија фронта била и колике непријатељске снаге су имали. Непријатељ је био бројнији седам пута, али борци Источног Старог Града нису ни педаљ попустили, јер да јесу Републике Српске данас не би било, бар не онакве каква је данас – рекао је Лалић.
Он је захвалио руководству општине, јер води рачуна о бирачкој популацији.