петак, септембар 20

ОДРЖАНО ГУСЛАРСKО ВЕЧЕ НА ВУЧИЈОЈ ЛУЦИ ПОВОДОМ СЛАВСKИХ СВЕЧАНОСТИ

Првог дана обиљежавања Kрсне славе Општине Источни Стари Град и славе цркве Светог Пантелејмона одржано је Гусларско вече на Вучијој Луци.
Гусларско вече у Источном Старом Граду отворио је домаћин догађаја народни гуслар Kоста Плакаловић који је у свом обраћању поздравио све учеснике и државе и региона, присутне госте и пожелио угодну вече, а први је наступао народни гуслар Бошко Голијанин из гусларског друштва „Гаврило Принцип“ из Источног Старог Града.
Гусларско вече на Вучијој Луци окупило је народне гусларе из Босне и Херцеговине, Србије и Црне Гроре међу којима је наступило више од осам народних гуслара који су прваци у земљама региона.
Љубитељи гусала ове године су уживали и аплаузима поздрављали Шипчић Стојана, Лакић Бору, Јуре Милоша, Работа Илију, Паровић Милоша, Филиповић Милана, Авдаловић Момира Мошу и многе друге прослављене гусларе.