петак, септембар 27

У ИСТОЧНОМ СТАРОМ ГРАДУ ОБИЉЕЖЕНА KРСНА СЛАВА БОРАЧKЕ ОРГАНИЗАЦИЈЕ

Данас је, поводом Митровдана, крсне славе Борачке организације, служена литургија у цркви Светог Пантелејмона на Вучијој Луци и одата почаст борцима погинулим у одбрамбено-отаџбинском рату полагањем вијенаца на спомен обиљежју на Хреши.
Борачка организација општине Источни Стари Град организовала је прославу славе на Вучијој Луци у парохијском дому ломљењем славског колача и уз славски ручак.
Вијенце су поред представника Борачке организације положили и начелник општине Источни Стари Град Бојо Гашановић са руководством и представници удружења бораца “Бели вукови”.
Предсједник Борачке организације општине Источни Стари Град Драгољуб Дерикоња истакао је да је овај датум прилика да се сјетимо свих оних који су дали своје животе за одбрану српског народа и стварање Републике Српске.
“Чињеница да је статус бораца и породица погинулих бораца све лошији, натјераће нас да посегнемо за радикалним потезима у циљу остварења права који нам припадају”, додао је Дерикоња.