Sastanak sa Ministrom trgovine i turizma RS

Načelnik Opštine Istočni Stari Grad Bojo Gašanović razgovarao je danas u Banja Luci sa Ministrom trgovine i turizma Republike Srpske, Maidom Ibrišagić-Hrstić.

Na sastanku je razgovarano o turizmu na području opštine Istočni Stari Grad, gdje su posebno istaknute prednosti za razvoj planinskog, seoskog, zimskog, lovnog i eko-turizma.

Načelnik Bojo Gašanović kao problem za razvoj turizma naveo je nepostojanje odgovarajuće turističke infrastrukture na području opštine, kao i potrebu ulaganja u turizam, koja bi doprinijela privrednom razvoju cijele opštine.

Ministar Maida Ibrišagić-Hrstić rekla je da opština Istočni Stari Grad posjeduje prirodne predispozicije za razvoj različitih vidova turizma, ali da evidentna devastiranost turističko-ugostiteljskih objekata na području opštine zahtjeva znatne investicije u ovoj oblasti. Ona je istakla da je potrebno iskoristiti inicijativu stranih subjekata koji su zainteresovani za ulaganja na području ove opštine.

Na sastanku je razgovarano i o drugim aktuelnim temam.