Podsticaj za privredu za 2016. godinu u iznosu od 115.000 KM

Načelnik opštine Istočni Stari Grad, Bojo Gašanović, potpisao je sa dvadeset privrednika sa područja opštine ugovore o dodjeli nepovratnih podsticajnih sredstava za podršku privredi ukupne vrijednosti 115.000 KM.

Načelnik je istakao da je budžetskim sredstvima za tekuću godinu za podsticaj razvoja privrede i poljoprivrede planiran iznos od ukupno 230.000 KM, od čega 115.000 KM za privrednike i 115.000 KM za poljoprivrednike. U vezi sa tim, Skupština opštine Istočni Stari Grad donijela je Odluku kojom su precizirani nosioci aktivnosti i sam postupak raspodjele sredstava.

Načelnik je istakao da rukovodstvo Opštine Istočni Stari Grad nastoji da poboljša život stanovnika na području ove opštine uprkos različitim preprekama i otežanjima. Naglasio je da su glavni ciljevi podsticaja proširenje kapaciteta i zapošljavanje novih radnika.