ODRŽANA PROMOCIJA KNJIGE „BEZIMENI ČOVJEK“  AUTORKE MILICE BOROVČANIN I IZLOŽBA SLIKA DARKA CINARA

Sinoć je u prepunoj sali Skupštine opštine Istočni Stari Grad, održana prva promocija knjige „Bezimeni čovjek“, koju je napisala Milica Borovčanin i izložba slika Darka Cincara, kojoj su prisusustvovali mnogobrojni gosti kao i rukovodstvo opštine Istočni Stari Grad.

Promocija je otvorena stihovima Miličine pjesme, a apaluzom su ispraćene sve njene recitacije.

„Drago mi je što ovdje večeras nema politike i što smo svi ujedinjeni oko jedne ideje,a to je da predstavimo ove mlade ljude i njihova umjetnička djela. Opština Istočni Stari Grad u svojoj institucionalnoj, infrastruktirnoj i svakoj drugoj borbi počinje da ulaže u svoje prve korake u razvoju umjetnosti i književnosti, jer budućnost treba da ostane na ovim mladim ljudima.

Mnogi ljudi su ranije podnijeli velike nevolje da bi stvorili ambijent u kojem bi došlo do toga da imamo gdje da organizujemo ovakve promocije i izložbe, i da budemo ponosni što smo domaćini ovakvih događaja.

Hvala ovoj djeci što su dobar primjer omladini koja treba da slijedi njihov put. „- rekao je načelnik opštine Bojo Gašanović.

Darko Cincar je rođen 15. marta 1999. godine, srednju mašinsku školu završio je na Palama kao najbolji učenik i republički takmičar koji je svojim rezltatima podigao ugled škole i struke. Trenutno je student Mašinskog fakulteta  Univerziteta u Istočnom Sarajevu , a svoj dar počeo je iskazivati u likovnoj sekciji i uzimajući učešće na mnogim priredbama.

„Hoću da se zahvalim Opštini Istočni Stari Grad što je organizovala ovu izložbu jer meni kao umjetniku ovo mnogo znači, posebno jer mladi ljudi ne mogu lako da se pomovišu na ovaj način i želio bih da se ovakve promocije nastave i dalje jer za nas imaju veliki značaj“, rekao je Darko.

Da je Milica Borovčanin dijete svjetlosti i da su ovakva djeca zakonom zaštićena u zapadnim zemljama uz mnoštvo pohvala za djelo „Bezimeni čovjek“, rekao je izdavač Nedeljko Žugić.

Žugić se posebno zahvalio načelniku opštine Istočni Stari Grad koji je odobrio sredstva da se ova knjiga odštampa.

Milica Borovčanin, rođena je 31. marta 2005. godine. Danas je odlična učenica osmog  razreda Osnovne škole Sokolac. Milica je za vrijeme dosadašnjeg školovanja pokazala različite talente, ali i zabilježila  znatne rezultate na takmičenjima opštinskog, regionalnog, ali i republičkog karaktera.

Odazivajući se na različite konkurse proznog i poetskog karaktera, pokazala je nesebičnu ljubav prema domovini i korijenima, ali i posebnu naklonost  prema ljepoti misli i značaju pisane riječi.

Na održanoj prvoj promociji na Hreši, Milica se zahvalila svima koji su odvojili vrijeme da prisustvuju promociji, kao i Opštini Istočni Stari Grad, firmama Stanišić d.o.o. i Romanija putevima koji su pomogli da njena prva knjiga bude odštampana i da se organizuje promocija.

„Sama želja za poezijom je nastala kao neki vid potrebe za izražavanjem, da kažemo i ono što nas niko ne pita, ali i postavimo pitanje na koje znamo da niko neće odgovoriti, i sama ta želje je dovoljno velika da nam da snagu da stvaramo“, rekla je Milica nakon promocije i izložbe.