четвртак, 18 априла

КОНКУРС ЗА ДОДЈЕЛУ СТУДЕНТСКИХ СТИПЕНДИЈА

На основу члана 87. Статута општине Источни Стари Град („Сл.новине града Источно Сарајево“, број:  33/17) а у вези са Одлуком о расписивању конкурса за додјелу студентских стипендија за 2021. годину број: А01-020-249/22  од  23.03.2022. године, начелник Општине расписује:

К О Н К У Р С

за додјелу студентских стипендија

Расписује се конкурс за додјелу 9 (девет) студентских стипендија у трајању од 6 мјесеци из буџета општине Источни Стари Град за 2022. годину редовним студентима II, III, IV године студија и апсолвентима, а који имају стално пребивалиште на општини Источни Стари Град.

Стипендије ће бити додјељене студентима сљедећих факултета:

1. Економски факултет – 6 стипендије.
  2. Факултет здравствених студија – 1 стипендија.
  3. Филозофски факултет – педагогија – 2 стипендије.

Уз пријаву на конкурс сви заинтересовани студенти дужни су доставити:

• Извод из МКД,
  • Извод из МКР,
  • Потврда ЦИПС-а о пријављеном пребивалишту,
  • Увјерење надлежног факултета о уписаној години – семестру студија у својству редовног студента,
  • Изјаву да студент не прима стипендију или другу материјалну помоћ за школовање,
  • Увјерење о свим положеним испитима и просјеку истих у току студија,
  • Увјерење да није обнављао годину студија  у школској години  за коју се расписује конкурс,
  • Кућну листу о заједничком домаћинству,
  • Фотокопију  текућег рачуна отворен код банке у РС,
  • Потврда о редовним примањима у домаћинству или примању социјалне помоћи  (посљедна платна листа запослених чланова у домаћинству,  чек од пензије/инвалиднине, потврда са бироа о незапосленим члановима домаћинства).

Предност имају студенти:

• дјеца погинулих бораца,
  • са вишим просјеком оцјена из претходних година студија,
  • студенти из вишечланих породица.

Документи се достављају у оригиналу или овјереној фотокопији.

Пријаве са доказима о испуњавању тражених услова доставити до 09.04.2022. године на адресу: Општина Источни Стари Град, 71144 Хреша, са назнаком „Пријава на конкурс за додјелу студентских стипендија“.

Оглас ће бити објављен на огласној плочи Општине Источни Стари Град и на web страници општине www.opstinaisg.net.

Број: А01-014-249-2/22

Датум: 25.03.2022. године