Konkurs za dodjelu studentskih stipendija

Na osnovu člana 87. Statuta opštine Istočni Stari Grad („Sl.novine Grada Istočno Sarajevo“, broj: 33/17) a u vezi sa Odlukom o raspisivanju konkursa za dodjelu studentskih stipendija za 2020. godinu broj: A01-020-479/20 od 22.05.2020. godine, načelnik Opštine raspisuje:

K O N K U R S
za dodjelu studentskih stipendija

Raspisuje se konkurs za dodjelu 7 (sedam) stipendija u trajanju od 6 mjeseci iz budžeta opštine Istočni Stari Grad za 2020. godinu redovnim studentima II, III, IV godine studija i apsolventima, a koji imaju stalno prebivalište na opštini Istočni Stari Grad.

Stipendije će biti dodjeljene studentima sljedećih fakulteta:

1. Medicinski fakultet – 1 stipendija,
2. Fakultet zdravstvenih studija- 1 stipendija,
3. Pravni fakultet- 2 stipendijе,
4. Filozofski fakultet- politokologija- 1 stipendija,
5. Filozofski fakultet- pedagogija- 1 stipendija,
6. Ekonomski fakultet- 1 stipendija.

Uz prijavu na konkurs svi zainteresovani studenti dužni su dostaviti:

• Izvod iz MKD,
• Izvod iz MKR,
• Potvrda CIPS-a o prijavljenom prebivalištu,
• Uvjerenje nadležnog fakulteta o upisanoj godini – semestru studija u svojstvu redovnog studenta,
• Izjavu da student ne prima stipendiju ili drugu materijalnu pomoć za školovanje,
• Uvjerenje o svim položenim ispitima i prosjeku istih u toku studija,
• Uvjerenje da nije obnavljao godinu studija u školskoj godini za koju se raspisuje konkurs,
• Kućnu listu o zajedničkom domaćinstvu,
• Fotokopiju tekućeg računa otvoren kod banke u RS,
• Potvrda o redovnim primanjima u domaćinstvu ili primanju socijalne pomoći (posljedna platna lista zaposlenih članova u domaćinstvu, ček od penzije/invalidnine, potvrda sa biroa o nezaposlenim članovima domaćinstva).

Prednost imaju studenti:
• djeca poginulih boraca,
• sa višim prosjekom ocjena iz prethodnih godina studija,
• studenti iz višečlanih porodica.

Dokumenti se dostavljaju u originalu ili ovjerenoj fotokopiji.
Prijave sa dokazima o ispunjavanju traženih uslova dostaviti do 08.06.2020. godine na adresu: Opština Istočni Stari Grad, 71 144 Hreša, sa naznakom „Prijava na konkurs za dodjelu studentskih stipendija“.
Oglas će biti objavljen na oglasnoj ploči Opštine Istočni Stari Grad i na veb stranici opštine.

Broj: A01-020-479-3/20
Datum: 25.05.2020. godine