JZU AMBULANTA “STARI GRAD” HREŠA  PROSLAVILA SLAVU SVETE VRAČEVE

Vračevi su doktorska slava i spomen na prve hrišćanske ljekare Svete besrebrenike Kozmu i Damjana koji su ljude liječili besplatno i ubrzo su proglašeni besrebrenicima, jer za liječenje nisu uzimali nikakvu nadoknadu, strogo poštujući Hristovu zapovijest “Badava primiste, badava dajte”.

Sveti Vračevi su krsna slava mnogih srpskih rodova i esnafa, prije svega ljekara,  uvijek su 14. novembra i JZU Ambulanta “Stari Grad” Hreša tradicionalno obilježava u svojim prostorijama u opštini Istočni Stari Grad.

Svečano je i ove godine obilježna, uz lomljenje slavskog kolača i slavski ručak za sve prisutne goste, gdje su pored zaposlenih u ovoj ustanovi prisustvovali rukovodstvo opštine, predstavnici javnih preduzeća i ustanova, privrednici i drugi gosti iz opštine Istočni Stari Grad.

Direktorica ove ustanove doktorica Vladimirka Ikonić je u svom obraćanju prisutnima istakla je veoma bitno da se kroz ovakva obilježavanja sačuva  tradicija i vjera Srpskog naroda.