“Jagnjijada 2016.”

U nedjelju, 26. juna, na Vučijoj Luci je održana šesta turističko-gastronomska manifestacija „Jagnjijada 2016″.

Manifestacija je održana u organizaciji Opštine Istočni Stari Grad i Turističke organizacije Grada Istočno Sarajevo.

Odlukom stručnog žirija titula pobjednika pripala je ekipi „Devetak“ iz Sokolovića.Na ovom jedinstvenom takmičenju, u kojem je učestvovalo rekordnih 80 ekipa iz Republike Srpske, istočne i zapadne Hercegovine, distrikta Brčko, Srbije i Crne Gore, drugo mjesto je osvojila ekipa „Šišarika“ iz Brčkog, dok je trećeplasirani bio restoran „Peđa“.

Najuspješnijim ekipama u tradiciononalnom takmičenju u pečenju jagnjadi na ražnju pripale su nagrade – gusle, kao i novčane nagrade u iznosu do 500, odnosno 300 i 200 KM.Osim glavnih nagrada, dodijeljen je i niz utješnih nagrada.Sve nagrađene ekipe svoje nagrade su proslijedile crkvi.

Pokrovitelj „Jagnjijade 2016″ je pekara „Zlatno zrno“.U muzičkom programu nastupili su bendovi „Rojal“ i „Ekstra“, kao i članovi Guslarskog društva „Gavrilo Princip“, a tokom cijelog dana bilo je organizovano narodno veselje.