Jagnjijada 2013

Po treći put za redom na Vučijoj Luci u organizaciji KUD-a Sveti Pantelejmon, a pod pokroviteljstvom Opštine Istočni Stari Grad, Grada Istočno Sarajevo i Turističke organizacije grada Istočno Sarajevo održana je “Jagnjijada 2013”. Ova gastroturistička manifestacija okupila je preko 45 ekipa iz svih krajeva Republike Srpske, Crne Gore i Srbije, a koje su se takmičile u pripremanju jagnjećeg pečenja. “Jagnjijada 2013” na Vučijoj Luci je okupila preko hiljadu takmičara koji su znalački pripremali nadaleko poznati specijalitet – pečenu jagnjetinu. Prvo mjesto na ovom takmičenju osvojila je ekipa iz Crne Gore – Kolašin, drugo mjesto ekipa Opštine Pale, dok su treće mjesto podijelile ekipe iz Bijeljine i Teslića. Manifestacija je kao i prethodnih godina održana u porti Hrama svetog Pantelejmona. Loši vremenski uslovi koji su bili prisutni cijelog takmičarskog dijela nisu uspjeli da utiču na dobro raspoloženje učesnika i posjetilaca jagnjijade.