DODIJELJENE STIPENDIJE STUDENTIMA SA PODRUČJA OPŠTINE ISTOČNI STARI GRAD ZA 2018.GODINU

Nakon provedenog javnog konkursa, i utvrđene konačne rang-liste prijavljenih kandidata, iz budžeta Opštine Istočni Stari Grad dodijeljeno je devet studentskih stipendija za tekuću školsku godinu.

Stipendije su dodijeljene:
– studentu Elektrotehničkog fakulteta – Anđeli Rajić,
– studentima Poljoprivrednog fakulteta- Bojani Rajić i Kristini Tadić,
– studentu Medicinskog fakulteta – specijalna edukacija i rehabilitacija – Dajani Todorović,
– studentima Ekonomskog fakulteta – Jovani Derikonja i Marijani Nikolić,
– studentima Filozofskog fakulteta – studijski program pedagogija–Marijani Pustivuk i Ani Ćodo,
– studentu Filozofskog fakulteta – studijski program sociologija – Zorani Derikonja.

Načelnik opštine Istočni Stari Grad, gospodin Bojo Gašanović, ugostio je studente u administrativnom centru opštine na Hreši, gdje je upriličeno potpisivanje ugovora o stipendiranju.

Načelnik Gašanović je razgovarao sa studentima i istakao zadovoljsto što opština uspijeva, uprkos svim problemima, da pomaže mladim ljudima iz opštine Istočni Stari Grad koji se ovdje školuju i koji svojim trudom i rezultatima pokazuju da su potencijal ove opštine.

“Studenti iz Istočnog Starog Grada mogu da računaju na podršku i pomoć opštine kao i do sada, a opština će se truditi da im uvijek pruži pomoć u skladu sa svojim mogućnostima”- rekao je načelnik Gašanović.