SAOPŠTENjE

POMOĆ OPŠTINE ISTOČNI STARI GRAD ZA REALIZACIJU PROJEKTA ENERGETSKE EFIKSNOSTI SREDNjOŠKOLSKOG CENTRA „PALE“.

Načelnik opštine Istočni Stari Grad, Bojo Gašanović primio je u administrativnim prostorijama opštine direktora Srednjoškolskog centra „Pale“ iz Pala, Nedeljka Gazivodu i pomoćnika direktora Oliveru Knežević.

Tema pomenitog sastanka bila je finansijsko učešće u projektu „Povećanje energetske efikasnosti“ za koji je Srednjoškolski centar „Pale“ aplicira, a koji su pokrenuli UNDP, Švedska međunarodna razvojna agencija i Ministarstvo za prostorno uređenje, građevinarstvo i ekologiju Republike Srpske.

Kako centar nije bio u mogućnosti da samostalno obezbjedi novčana sredstava za dio projekta u kojem bi bila promjenjena stolarija na zgradi centra, dogovoreno je da opština Istočni Stari Grad sa JKP „Glog“ d.o.o. Istočni Stari Grad donira 1500KM kako bi pomogli da se što prije prikupe sredstva za početak radova, koja će doprinjeti poboljšanju uslova za održavanje nastave u Sredljoškolskom centru „Pale“ u kojem nastavu pohađa značajan broj učenika sa teritorije opštine Istočni Stari Grad.