baner 1 1

Mikleuš slika prva

 

Delegacija Opštine Istočni Stari Grad, koju su činili načelnik Bojo Gašanović i gospodin Kostadin Plakalović, posjetila je opštinu Mikleuš (Republika Hrvatska). Domaćin delegaciji bio je ktitor crkve svete Trojice, gospodin Žarko Dragičević.

 

U Mikleušu je u subotu, 17.9.2016. godine, održano osvještavanje crkve svete Trojice na liturgijskom slavlju s litijom koje je predvodio vladika Gerasim, episkop Gornjokarlovački uz asistenciju vladike Jovana, episkopa Pakračko-slavonske eparhije i brojnih sveštenika.

 

Pravoslavna crkva svete Trojice u Mikleušu sagrađena je 1724. godine i služila je vjernicima do početka devedestih godina kada je minirana, a vremenom nije sanirana te je tek inicijativom novog vladike Jovana i protojereja Dragana Gaćeše crkva obnovljena 2015. godine.

 

Delegacija Opštine Istočni Stari Grad je ovom prilikom crkvi darovala ikonu Svetog Pantelejmona.

 

Mikleuš slika druga