NAČELNIK GAŠANOVIĆ PRISUSTVOVAO PROSLAVI DANA NEZAVISNOSTI SJEDINJENIH AMERIČKIH DRŽAVA U AMERIČKOJ AMBASADI U SARAJEVU

U Ambasadi SAD-a u Sarajevu juče je proslavljen 243. Dan nezavinosti SAD-a. Opština Istočni Stari Grad na čelu sa načelnikom Gašanovićem godinama održava dobre odnose i saradnju sa diplomatskim predstavništvima u Bosni i Hercegovini, pa tako i sa Američkom ambasadom u BiH.
Saradnja koja je vidna kroz realizaciju različitih projekata u opštini Istočni Stari Grad, a koji su podržani od strane američkih institucija i same ambasade od značaja je za razvoj, ali i za ugled Istočnog Starog Grada u diplomatskim krugovima.
“Prije dolaska na funkciju načelnika opštine Istočni Stari Grad radio sam u diplomatiji i kroz taj posao naučio koliko su ovakve veze važne za jednu lokalnu zajednicu kao i prijateljstva i partnerstva koja nastaju iz ovakvih odnosa. Izuzetno mi je zadovoljstvo što sam bio dio ove proslave ”, rekao je Gašanović.